Сфера електрики розвивається так швидко, що часом вибрати відповідний по всіх параметрах прилад не так просто. Споживач, який не стикається з цією темою, часто купує не зовсім правильні вироби.
Енергозберігаючі лампи, які краще? Про це і про те, як вибрати світлодіодну лампу ми поговоримо далі, порівнюючи їхні характеристики, розглянувши всеплюсы і мінуси. А значить, допоможемо багатьом прийняти правильне рішення про купівлю освітлювальних приладів.
20% від стандартних ламп – ось таке споживання у люмінесцентних ламп. Світлодіодні визнані більш економічними – 10% енергоспоживання. Другий вид більш кращий, оскільки не потрібно відмовлятися від яскравого світіння, при цьому витрати на світ зведені до мінімуму.
Світіння енергозберігаючої лампи не таке якісне, якщо порівняти його зі світлодіодним аналогом. Люмінесцентні вироби передають потік світла максимально чітко. Якщо порівняти з газорозрядними, то світлодіодний буде набагато стабільніше.
При тривалої експлуатації у люмінесцентної лампи температурний показник становить 50-60 градусів Цельсія. Вона не обпікає, не викличе загоряння. Але цього цілком достатньо для того, щоб отримати високий показник. Варто взяти до уваги, що некоректній роботі електроніки, температурний показник може зростати в декілька разів. Такий ризик малоймовірний, але він все ж є. Світлодіодні лампи повністю безпечні із-за підвищених температур. Але, як показує порівняння різних джерел світла, їх можна застосовувати з різними типами патронів для люстр та бра, оскільки максимально можливий нагрів при правильному режимі роботи не досягається.
Люмінесцентні лампи, які можна побачити на магазинних прилавках, містять у своєму складі 5 мг ртуті. Ртуть являє собою метал, який з причини згубного впливу, може надати непоправної шкоди людському організму. Саме тому такі вироби не можна викидати із звичайним сміттям. Кожен користувач повинен віддавати лампи, які відслужили свій термін, спеціалізований пункт прийому.
Варто відзначити, що інфрачервоне, як і ультрафіолетове випромінювання, що виділяються такою лампочкою, можуть привести до розвитку деяких хвороб. Усі недоліки, які були перераховані раніше, не відносяться до світлодіодним, а їх використання вважається повною мірою безпечним.
У люмінесцентних лампчастота мерехтіння становить 50 разів/секунда. Помітити таке явище дуже важко, але є люди, на яких таке мерехтіння може вплинути негативно, викликавши підвищену нервозність і меланхолію.
Люминесцентные световые источники, дополненные высококачественным пусковым механизмом, не содержат похожего эффекта. Светодиодные изделия в этом аспекте намного отличаются от энергосберегающих аналогов, так как у них такая проблема отсутствует.
Люминесцентные лампы имеют срок службы 5 раз меньше, если сравнивать сосветодиодными. На коробке часто размещена таблица с такими данными. Как сообщает производитель, срок службы одной лампочки может достигать 50 000 часов, когда у энергосберегающих лам он составляет 10 тысяч.
Підводячи підсумок, можна відзначити, що за багатьма параметрами лідирує саме світлодіодна лампа. Але те, яка лампочка найяскравіша і підходяща для дому, кожен вирішує сам. А на цьому сайті ви гарантовано знайдете кращі освітлювальні пристрої.